Látogatás a Pylon-94 Kft. üzemébe

A Szakkollégium 2021. május 21-én Zalaegerszegre látogatott a Pylon-94 Kft. üzemébe. Nagy örömünkre szolgált, hogy a régóta tervezett látogatás megvalósult, hiszen ilyen messzire nem egyszerű egy utazást megszervezni.
Az eseményen 9 tagunk vett részt. Ez a szám jónak mondható, hiszen ebben az időben az egyetem távoktatás rendszerében működött, a hallgatók jelentős része pedig otthon volt.
A látogatás egy nagyjából egy órás cégbemutatóval kezdődött, az egyik konferenciateremben. Ezt követően utunk az anyagraktárhoz vezetett. Itt vette kezdetét az üzem bejárása. Végigmentünk az egyes gyártási fázisokon a darabolástól kezdve a hegesztésen át a festésig. Végül a napot egy közös ebéddel zártuk egy közeli vendéglőben.

Idén a Miniszterelnökség Családokért Felelős Tárca Nélküli Miniszter Nemzeti Tehetség Programhoz benyújtott NTP-SZKOLL-20-0067 számú, a “Fémek, a világháló csapdájában” című pályázatunkra 2 264 000 Ft támogatást nyertünk. A gyárlátogatást az elnyert összegből finanszíroztuk. A 2021.01.01-től 2021.12.31-ig tartó támogatási időszakban további előadásokat, beszélgetéseket, kurzusokat szervezünk.